Intimna nega i higijena Saforelle
_label_param_filter_active:
- Brend: Saforelle _label_param_filter_remove
Saforelle gel za intimnu negu 250 ml
Nedostupno
950,00 RSD
Saforelle gel za intimnu negu 100 ml
Nedostupno
668,00 RSD
Saforelle krema za intimnu negu 50 ml
Nedostupno
937,00 RSD
Saforelle Umirujuća krema, 40 ml
Nedostupno
1 086,00 RSD
Intimna nega i higijena su ključni faktori u očuvanju zdravlja reproduktivnog sistema jer pomažu u sprečavanju infekcija, iritacija i drugih neprijatnosti, čuvajući ravnotežu vaginalnog mikrobioma.
Saveti za intimnu negu
Pri izboru proizvoda za intimnu negu, treba se voditi njihovim sastavom. Najbolja su blaga sredstva bez parfema, boja i štetnih hemikalija. Intimno područje treba prati temeljno, ali bez intenzivnog trljanja, kako ne bi došlo do iritacije.
Prečesto pranje narušava prirodnu ravnotežu mikroorganizama i isušuje sluzokožu, izazivajući svrab, peckanje i nelagodnost. Na taj način uklanja se i sekret koji ima višestruku ulogu u održavanju zdravlja vaginalne regije. Pranje intimnog područja jednom dnevno je potpuno dovoljno.
Kada je genitalna regija čista i suva, smanjuje se šansa za razvoj bakterijskih i gljivičnih infekcija. Pamučni materijali omogućavaju koži da diše i upijaju vlagu, pa je veš od pamuka najbolji izbor. Sintetički materijali zadržavaju vlagu i toplotu, stvarajući povoljne uslove za razvoj mikroorganizama, pa ih treba izbegavati.
Parfimisani proizvodi često izazvaju iritacije sluzokože i ne treba ih koristiti na intimnom području. Mirišljavi ulošci, toalet papir, vaginalni sprejevi, gelovi i sl. brzo narušavaju prirodnu ravnotežu vaginalne flore.
Korišćenje uložaka i tampona
Deo intimne nege i higijene čini i redovna promena uložaka i tampona tokom menstruacije. Menstrualna krv je idealno okruženje za razvoj bakterija, a redovnom promenom higijenskih proizvoda održava se čistoća i sprečava potencijalna infekcija i stvaranje neprijatnog mirisa. Pre i posle zamene uloška ili tampona, ruke treba obavezno oprati toplom vodom i sapunom.
Uloške treba birati u skladu sa obilnošću krvarenja, a da bi pružili adekvatnu zaštitu od curenja, treba ih zameniti na svakih 4-5 sati ili češće, po potrebi. Nakon upotrebe, uložak treba odložiti u kantu za smeće.
Kako bi se smanjio rizik od sindroma toksičnog šoka, retke, ali ozbiljne komplikacije koja može biti povezana sa nošenjem tampona, tampone treba menjati na svakih 4-7 sati.
Kada treba posetiti lekara? Ako primetite svrab, peckanje, bol, promene u boji ili mirisu sekreta, obavezno se konsultujte sa lekarom. Ovo je obično znak infekcije koju treba lečiti, a pored vaginaleta, u terapiju je nekad potrebno uključiti i antibiotike.
Za dodatne savete ili informacije o proizvodima iz kategorije intimna nega i higijena, obratite se BENU farmaceutima. Ukoliko patite od urinarnih infekcija, korisne informacije o tome kako da sprečite njihov nastanak možete pročitati u blogu Simptomi i lečenje urinarnih infekcija.